Восени в Києві відбудеться четвертий Саміт перших леді та джентльменів, присвячений безпеці дітей

Перша леді України Олена Зеленська офіційно оголосила про проведення четвертого Саміту перших леді та джентльменів, який відбудеться 12 вересня 2024 року. Темою цьогорічного заходу стане Безпека дітей. Про це стало відомо під час пресконференції, яку модерувала головна редакторка Фактів ICTV Олена Фроляк.

Спікерами виступили перша леді України Олена Зеленська, голова МЗС України Дмитро Кулеба, міністр освіти і науки України Оксен Лісовий, міністерка соціальної політики Оксана Жолнович, заступниця Міністра цифрової трансформації України Валерія Іонан та уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Четвертий Саміт перших леді та джентльменів – що відомо

Масштабний захід збере разом впливових лідерів, експертів та громадських діячів для обговорення важливих питань, пов’язаних із захистом наймолодших і найвразливіших членів суспільства.

“Важливо, що Україна сконцентрована не лише на собі, а й шукає нові рішення для подолання глобальних викликів. Якщо десь убивають чи викрадають дітей – це загроза всьому сучасному дитинству, усім принципам і цінностям, на яких побудовано цивілізований світ. Тому й захищати їх треба лише разом”, – акцентувала перша леді України.

Олена Зеленська зазначила, що захист прав та безпеки дітей є пріоритетом. Першу панель Саміту присвятять дітям у збройних конфліктах, що особливо актуально для нашої держави, де війна щодня забирає життя та калічить маленьких українців.

На Саміті також вперше презентують результати великого соціологічного дослідження Ключові загрози для дітей, а також дослідять шляхи захисту молодого покоління у різних вимірах: під час збройних конфліктів (вимір війни), вдома (вимір родини), у школі, у віртуальному просторі (вимір онлайн).

Як повернути українців з-за кордону

Під час пресконференції від модераторки заходу, головної редакторки Фактів ICTV Олени Фроляк прозвучало питання щодо проблеми повернення українських дітей та їхніх сімей, які виїхали за кордон через війну. Його ведуча телемарафону Єдині новини адресувала міністру закордонних справ Дмитру Кулебі та головному освітянину країни Оксену Лісовому.

Очільник МЗС зазначив, що це складне політичне питання, у якому не можна тиснути, а треба знайти правильні слова та інструменти.

“Коли ми спілкуємося з урядами країн, в яких найбільше перебуває українців зараз, з одного боку, вони задоволенні, що наші громадяни є і працюють та інтегрувалися в наше суспільство. З іншого боку, вони хочуть допомогти нам їх повернути”, – зауважив Дмитро Кулеба.

На його думку, наші співгромадяни мають бачити, що в Україні можна жити, розвиватися і ростити дітей, навіть під час війни. Оксен Лісовий додав, що також українці за кордоном мають знати, що тут безпечно навчатися, і освіта розвивається.

“Другий аспект – це той сигнал, який ми в своїй галузевій дипломатії шлемо нашим країнам-партнерам, що Європі не вигідно послаблення України сьогодні. Україна повинна бути сильною, а сильна вона своїми людьми”, – наголосив очільник Міносвіти.

Тому ключовим завданням українська влада бачить повернення української молоді та створення сприятливих умов для неї.

Результати попередніх Самітів та очікування від нової зустрічі

Саміт перших леді та джентльменів – щорічна міжнародна подія, яку ініціювала Олена Зеленська у 2021 році.

Під час першого Саміту започаткували міжнародну платформу для розв’язання гуманітарних проблем. Другий захід дав змогу зібрати понад $6 млн на 92 машини швидкої допомоги. На полях третього Саміту, який відбувся торік, заснували унікальне медичне партнерство. Тоді ж українські та іноземні клініки уклали 25 меморандумів про медичну співпрацю, зараз їх уже 44.

Учасники четвертого Саміту шукатимуть практичні рішення для забезпечення фізичної, психологічної та інформаційної безпеки дітей по всьому світу.