СТБ

Більше 10 років тому СТБ став першим українським телеканалом, який задав тренд на талант-шоу різних напрямків і об’єднав їх під загальною ідеєю – «Можливо все!». У кожному реаліті, яке створює телеканал, закладена головна думка: ти можеш досягти своєї мети, змінити себе і своє життя на краще.

Усі ці роки український глядач знає, що разом із СТБ він може виконати свою найголовнішу мрію: покращити здоров’я, знайти любов, створити та зберегти сім’ю, дізнатися правду й домогтися справедливості, почати кар’єру на великій сцені. У цьому глядачеві допомагають проєкти СТБ «Х-фактор», «Битва екстрасенсів», «Мастер Шеф», «Холостяк/Холостячка», «Зважені та щасливі», «Танцюють всі!», «Україна має талант», «Я соромлюсь свого тіла», «Все буде добре», «Один за всіх» та інші.

Більше 20 років українці довіряють новинам із високими журналістськими стандартами – програмі «Вікна-новини» на СТБ.

З 2016 року, завдяки участі СТБ, Національний відбір на Євробачення став в Україні головною музичною подією року, привернувши до конкурсу інтерес і довіру глядача.

У 2018 році СТБ заявив про переформатування ефірної сітки: головне місце в ній виділили серіальному контенту. Телеканал розвиває серіальну стратегію і збільшує кількість серіального контенту і силами Starlight Production, і в партнерстві з іншими виробниками.

Саме на замовлення СТБ була створена масштабна костюмована драма «Кріпосна». Після грандіозного успіху в ефірі СТБ «Кріпосна» продовжує завойовувати міжнародний ринок. У липні 2019 року серіал з приголомшливим успіхом пройшов на польському телеканалі TVP1. Польські глядачі обговорювали проєкт нарівні з «Грою престолів» і тепер чекають на продовження. Далі серіал побачили в Литві, Казахстані, Росії та Білорусі. Права на показ продані в Японію, Чехію, Угорщину, Словаччину, Болгарію, Латвію, Естонію, Грузію, на території Латинської Америки і в Балканські країни. Влітку 2020 року серіал було продано в Іспанію, і він став першою українською багатосерійною драмою[1], яку придбав іспанський телеканал. А глядачі територій Північної Америки тепер можуть дивитися «Кріпосну» на Amazon Prime.

Сьогодні СТБ – це сімейний, емоційний і соціально-активний телеканал найкращих серіалів, масштабних шоу й унікальних реаліті. СТБ показує близько 80%[2] проєктів власного виробництва. Розповідає історії, які надихають, викликають глибокі співпереживання, мотивують до змін, допомагають здійснити мрію і повірити, що в житті можливо все.

[1] Джерело.

[2] Підрахунки телеканалу СТБ.

Проєкти СТБ

«Україна має талант»

жанр: талант-шоу
До 30-річчя незалежності України телеканал СТБ і група Media готують особливий подарунок для всієї країни ― новий сезон легендарного проєкту «Україна має талант». Прем’єра шоу в ефірі СТБ відбудеться цієї осені. Це буде особливий, інноваційний сезон. Україна вперше побачить унікальні номери, у яких використано новітні технології. На сцену шоу вийдуть наші земляки, яким аплодує весь світ. Глядачі побачать неймовірні, іноді шокувальні таланти, легендарні повернення улюблених героїв і нові імена. І разом із зірковим журі оберуть найкращий талант України.
Українська адаптація найуспішнішого світового формату Got Talent. Володар професійних телевізійних нагород і премій. Проєкт створюють більш ніж у 60 країнах світу, і понад 15 років він — хіт телеперегляду.

«Холостячка»

жанр: романтичне реаліті
Краще романтичне реаліті країни, у якому кохання вибирає жінка. Українська адаптація успішного формату The Bachelorette компанії WarnerBros. Перший сезон проєкту вийшов в ефірі СТБ восени 2020 року й за результатами телеперегляду став кращою програмою року на українському ТБ. Перша українська Холостячка, актриса Ксенія Мішина у фіналі вибрала автора студії «Квартал 95» Олександра Еллерта. Пара продовжує будувати стосунки після проєкту.
Цієї осені шукати своє кохання в проєкті «Холостячка» буде відома співачка Злата Огнєвіч.
Ведучий: Григорій Решетнік

«МастерШеф»

жанр: кулінарне реаліті
Краще кулінарне реаліті країни. Володар безлічі професійних телевізійних нагород. Українська адаптація відомого на весь світ британського формату MasterChef уперше вийшла в ефірі СТБ 2011 року й одразу ж підкорила серця мільйонів українців. За 10 років в ефірі СТБ «МастерШеф» змінив уявлення українців про культуру харчування й виростив ціле покоління успішних рестораторів. Щороку кулінари-аматори прагнуть презентувати свої страви кращим шеф-кухарям країни, щоб дістати шанс потрапити до двадцятки найкращих учасників проєкту. У боротьбі за звання найсильнішого вони мають пройти цілу низку кулінарних випробувань. На переможця чекає грошовий приз і навчання в престижній французькій кулінарній школі Le Cordon Bleu.
Судді: Ектор Хіменес-Браво, Володимир Ярославський та Ольга Мартиновська

«Битва екстрасенсів»

жанр: містичне реаліті
Легендарний проєкт про людей з надможливостями повертається в ефір СТБ. Цієї осені глядачі побачать 21-й сезон «Битви екстрасенсів»!
Усі роки існування проєкту українці не переставали ставити одне й те саме запитання: чи правда все те, що вони бачать на екранах своїх телевізорів? Чи справжні це екстрасенси? Уперше в історії проєкту звичайні люди дістануть шанс особисто перевірити можливості екстрасенсів. У кожному випуску до постійних експертів проєкту приєднається представник з народу, щоб простежити за випробуванням у режимі реального часу.
Ведучий — Павло Костіцин
Журі проєкту — Павло Костіцин, Олена Курилова, Хаял Алекперов і представник з народу.

«Супермама»

жанр: сімейне психологічне реаліті.
Успішне реаліті, у межах якого мами з кардинально різними поглядами на виховання дітей змагаються за звання кращої. Щотижня чотири мами з різними принципами виховання й поглядами на життя відвідують одна одну, знайомляться з дітьми своїх конкуренток, оцінюють загальний клімат у родині і виставляють суперницям оцінки в трьох категоріях: виховання, хазяйновитість та самореалізація. Протягом тижня Дмитро Карпачов також спостерігає за мамами, коментує їхні вчинки й рішення, дає практичні поради, а у фіналі одній з героїнь віддає свої бали. Та, яка наприкінці тижня набирає найбільшу кількість балів, здобуває звання «Супермама».
Кожен випуск реаліті — це цінне джерело лайфхаків від героїнь і корисних рекомендацій ведучого, за допомогою яких кожна глядачка може стати супермамою.

«Один за всіх»

жанр: гостросоціальний проєкт
Гостросоціальний проєкт «Один за всіх» 10 років перебуває на варті справедливості й захисту прав українців. Єдиний проєкт на українському ТБ, який береться за найскладніші справи, щоб допомогти постраждалим домогтися правди й заслуженого покарання для винних. За результатами розслідувань журналістів «Один за всіх» ситуації, які до цього замовчувалися, набувають широкого резонансу в ЗМІ і їх передають правоохоронним органам.
Ведучий — адвокат-практик, криміналіст і психолог Сергій Костира.

«Таємниці ДНК»

жанр: психологічний проєкт
Успішний проєкт власної розробки, який за допомогою тесту ДНК допомагає героям вирішити складні сімейні ситуації й дістати єдину правильну відповідь на питання всього життя. Тільки тест ДНК з імовірністю 99,9% розповість, чи є люди в студії родичами, чи була зрада й хто залишив свій генетичний матеріал на місці злочину.
Ведуча — Тетяна Висоцька.

«Сліпа»

жанр: скриптед-реаліті
В основі проєкту «Сліпа» лежать реальні долі людей. Головна героїня — сліпа провидиця баба Люба. Вона має мудрість пращурів і відчуває людей, що звертаються до неї по допомогу. Завдяки прикметам та особливим знанням вона допомагає героям захистити себе й своїх близьких від негараздів. Зв’язатися з навколишнім світом відьмі допомагає її онучка Катя. Вона веде блог, у якому розповідає історії людей, що шукають допомоги в бабусі. А ще ділиться її мудростями: чому не можна приймати в подарунок монети, як дзеркало в спальні може зруйнувати найміцніший шлюб, чим небезпечний безлад у будинку.

«Звана вечеря»

жанр: розважальне кулінарне шоу
Українська адаптація популярного британського проєкту Come Dine with Me компанії ITV. У кожному випуску за одним столом зустрічаються четверо яскравих учасників з цілком різними уявленнями про ідеальну вечерю. Герої проєкту — люди найрізноманітніших професій, достатку, віку, захоплень, життєвих прагнень і кулінарних пристрастей. Їм зовсім не обов’язково вміти готувати ресторанні страви й претендувати на зірку Мішлен. Головне їхнє завдання — привернути конкурентів, з якими вони абсолютно не знайомі, продемонструвати гостинність і смачно нагодувати. Герої готують свої коронні страви, ходять одне до одного в гості, демонструють хазяйську привітність, а також оцінюють частування й гостинність суперників, щоб за підсумком визначити переможця. Він отримує грошовий приз.

«Хата на тата»

жанр: сімейне комедійне реаліті
Власна розробка телеканалу СТБ вже 10 років перевиховує ледачих і безвідповідальних татів. Маму, стомлену від побутових проблем і неуваги чоловіка, команда проєкту на тиждень відправляє в чудову відпустку. Батько родини залишається вдома з дітьми. І поки мама, уперше за багато років, по-справжньому відпочиває та присвячує час тільки собі, тато повинен виконати всі батьківські й домашні обов'язки. Або нарешті навчитися їх виконувати. Якщо він упорається, на родину чекає грошова винагорода. Але головна мета проєкту не в можливості виграти приз, а в перевихованні тата, який досі був свято переконаний, що домашні турботи й виховання дітей — «не чоловіче заняття».

«Неймовірна правда про зірок»

жанр: розважальний проєкт про життя селебриті.
Щосуботи «Неймовірна правда про зірок» розкриває цікаві подробиці про українських і голлівудських знаменитостей. У кожному випуску на глядачів чекає багато інсайдерської інформації про улюбленців мільйонів: журналісти відправляються до них за лаштунки й додому, розкривають секрети їхнього особистого життя та правила виховання дітей, заглядають у багажник автомобіля, у телефон і навіть у сумочку.

«Вікна-новини»

жанр: інформаційно-аналітична програма
Перші незалежні новини в Україні, які вийшли в ефір 4 вересня 1995 року. 25 років «Вікна» — це новини з високими стандартами журналістики, яким довіряють мільйони телеглядачів. Чесність перед глядачем — основне правило в редакційній політиці програми.
«Вікна-новини» входять до числа лідерів серед українських інформаційно-аналітичних програм. Щодня журналісти програми відправляються до епіцентру найгучніших подій, що впливають на хід історії країни, щоб першими розповісти про них українцям. Авторські спецпроєкти «Вікон» неодноразово набували широкого резонансу й були високо відзначені експертами.
За 25 років частиною команди «Вікна-новини» було чимало зірок сучасної журналістики: Олена Фроляк, Андрій Куликов, Ірина Ванникова, Микола Вересень, Олексій Мустафін, Сергій Попов, Володимир Ар’єв, Ольга Червакова, Роман Скрипін, Віталій Портников, Лариса Івшина, Сергій Швець, Ірина Малихіна, Ростислав Хотін і багато інших
Неодноразовий володар національної телевізійної премії «Телетріумф» у номінаціях «Краща інформаційна програма», «Кращий репортер» і «Кращий ведучий інформаційної програми».

Ведучі: Тетяна Висоцька, Яна Брензей, Ольга Кучер і Володимир Павлюк.

«Кріпосна»

жанр: костюмована мелодрама
Масштабна костюмована мелодрама виробництва СТБ та FILM.UA, що розповідає про непростий шлях кріпосної Катерини Вербицької до щастя й кохання. Хресна матір Ганна виховувала її як шляхетну панянку, але для всього світу Катерина була лише власністю поміщика Петра Червінського. У кінці другого сезону Катерина нарешті здобула вистраждану свободу й стала на рушник зі своїм коханим Андрієм Жаданом. Та тільки-но над їхніми головами церковний хор проспівав «Многая літа», невідомий всадив ніж у груди Андрія й перетворив таке довгоочікуване щастя на нове жахіття...

«Слід»

жанр: гостросюжетний детективний серіал
Багатосерійний детективний проєкт. Українська адаптація відомого формату компанії TeleAlliance Israel. Команда професіоналів Особливого Слідчого Агентства (ОСА) під керівництвом Ольги Косач спеціалізується на розкритті найскладніших справ. За допомогою унікальних і глибоких знань у галузі патологоанатомії, балістики, аналітики, новітніх комп’ютерних технологій, лабораторних досліджень, слідчо-оперативної діяльності й сучасних гаджетів експертам ОСА вдається виявити слід, який кожен злочинець у тому чи іншому вигляді завжди залишає на місці злочину.
У ролях: Тетяна Кравченко, Антоніна Хижняк, Олександр Боднар, Альбіна Перерва, Борис Георгієвський, Олексій Суровцев, Богдан Рубан, Олена Вознесенська тощо.

«Кава з кардамоном»

жанр: історична драма
10-серійна історична костюмована драма за романом львівської письменниці Наталії Гурницької «Мелодія кави в тональності кардамону». Історія забороненого кохання юної Ганни до дорослого одруженого польського шляхтича Адама розгортається у Львові XIX століття за часів «Весни народів».
Серіал знімали у Львові, Львівській області й Києві.