Спростування Starlight Media щодо фейкового відео під брендингом телеканалу ICTV

Мережею TikTok шириться чергове фейкове відео під брендингом телеканалу ICTV, у якому йдеться про те, що Президент України Володимр Зеленський нібито скасував воєнний стан і мобілізацію в 10 областях.

Аби ввести в оману глядачів, був створений фейковий акаунт з логотипом ICTV на аватарі. Для створення фейку було використано відеозвернення Президента від 23 листопада, у якому жодного слова не говорилося про скасування воєнного стану. Відповідна «заява» була накладена на відео окремою звуковою доріжкою поверх оригінального відеоряду.

Крім того, у кінці ролика показують ведучого ICTV, який нібито закликає перейти за посиланням, щоб дізнатися, в яких саме областях скасовують воєнний стан. Цей текст також озвучили поверх відео. 

Фейковість зазначеного відео також підтвердив Центр стратегічних комунікацій Міністерства культури та інформаційної політики України.

Закликаємо українців критично мислити та памʼятати, що ворог активно використовує інформацію, як зброю, з метою розхитати суспільство. Тож закликаємо дотримуватись інформаційної гігієни, не поширювати фейки, аби не допомагати ворогу ширити дезінформацію. А також звертаємо увагу, що всі акаунти медіагрупи в мережі TikTok, зокрема офіційна сторінка телеканалу ICTV та сторінка «Факти. ICTV», позначені відповідними маркерами верифікації – синьою галочкою. Всі інші акаунти є фейковими.