#Нестерпиться: ООН Жінки в Україні розпочинають комунікаційну кампанію з протидії гендерно зумовленому насильству.

Київ, 24 листопада, 2023 р – В Україні стартує комунікаційна кампанія з протидії гендерно зумовленому насильству – #Нестерпиться.

Кампанія покликана звернути увагу суспільства на проблему гендерно зумовленого насильства, сприяти його превенції та поінформувати про платформи для допомоги постраждалим. Кампанія триватиме з 25 листопада по 10 грудня в рамках глобальної ініціативи  «16 Днів активізму проти гендерно зумовленого насильства щодо жінок та дівчат».

Загальнонаціональний інформаційний проєкт реалізовуватиметься за підтримки Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та фінансування урядів Норвегії, Швеції та Японії в партнерстві зі Starlight Media в ефірі національного телебачення та на діджитал платформах.

У 2023 році 3,6 мільйона людей в Україні потребують доступу до послуг із запобігання та реагування на гендерно зумовлене насильство. 90% з них – жінки та дівчата*. І до того актуальна для українського суспільства проблема стає ще складнішою в час повномасштабної війни, коли мільйони українок зіштовхуються з викликами вимушеного переміщення, проживання в прифронтових та тимчасово окупованих територіях.

#Нестерпиться – це 16 особистих історій українок, які віднайшли в собі сили звернутися по допомогу та зупинити насильство. Кожного нового дня глобальної акції українські глядачі та глядачки бачитимуть новий ролик кампанії в ефірі національного телебачення та на діджитал платформах. Кампанія об’єднала різних за досвідом, віком, професіями жінок. Проте всі ці голоси та історії об’єднує одне прагнення – власним прикладом надихнути та підтримати інших жінок та дівчат, що потребують звернення до сервісів протидії гендерно зумовленому насильству.

Соціальні ролики кампанії розміщуватимуться в ефірі телеканалів СТБ, Новий та ICTV2, в марафоні «Єдині Новини», а також в соціальних мережах ООН Жінки в Україні та Starlight Media. Крім того, кампанія супроводжуватиметься новинними сюжетами та інтерв’ю, присвяченими проблемі гендерно зумовленого насильства та діючим сервісам допомоги постраждалим. Виробництво кампанії та інформаційну підтримку здійснює українська медіагрупа Starlight Media.

Героїнями кампанії стали Анастасія Лугова, журналістка, авторка проєкту «Не мовчи»; Соня Морозюк, художниця;  Олена Шоптенко, хореографиня, чемпіонка світу з латиноамериканських танців;  Олена Шевченко, Голова ГО «Інсайт», засновниця «Маршу жінок»; Людмила Гусейнова, колишня цивільна полонена, правозахисниця; Христина Заяць – танцівниця, педагогиня-хореографиня; Анжеліка Бєлова, активістка, голова ГО «Голос Ромні»; Ірина Ніколайчук, літературознавиця, редакторка.

Проєкт  #нестерпиться, що реалізується в межах міжнародної кампанії «16 Днів активізму проти гендерно зумовленого насильства щодо жінок та дівчат», створено ООН Жінки в Україні та Starlight Media за підтримки Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та фінансування Уряду Норвегії, Уряду Швеції та Уряду Японії.