Команда Starlight Media з партнерами Основа Фільм Продакшн та ERR презентували проект “Юрик” на NATPE

Генеральна продюсерка серіального виробництва телеканалу СТБ Катерина Шевелюк розповіла про новий проект каналу, воєнну драму “Юрик”, у панелі українського копродакшну на виставці Національної асоціації керівників телевізійних програм NATPE у Будапешті. 

“Це зворушлива та значуща історія про те, що сьогодні переживають мільйони українських сімей: про родинні зв’язки, про важкий вибір матері, про сміливість наших дітей і те, як війна змушує їх швидко подорослішати. Для нас вкрай важливо розповісти її та дуже цінно, що проект отримав підтримку міжнародних партнерів, зокрема естонської телекомпанії, як копродакшн партнера. Це важливий сигнал, що свідчить про беззаперечну віру партнерів і Європи в нашу змогу навіть у час повномасштабної війни створювати якісні та унікальні продукти міжнародного рівня. Ця міжнародна підтримка виробництва “Юрика” має великий вплив і на всю українську індустрію”, – коментує генеральна продюсерка серіального виробництва телеканалу СТБ Катерина Шевелюк

Над воєнною драмою працює потужна команда «Основа Фільм Продакшн», яка у 2021 році зняла для СТБ фільм «Мама». У головних ролях: Максим Боряк, Тамара Антропова, Римма Зюбіна, Віктор Жданов, а також Анне Вєесаар та Лііз Хааб (Естонія). Проєкт створюється за підтримки партнерів — естонської телекомпанії ETV та фонду USAID.

Події драми «Юрик» засновані на реальній історії 11-річного хлопчика, який, рятуючись з охопленого війною Маріуполя, 15 днів добирався кордону України. В евакуацію Юрика відправила мама, коли зрозуміла, що у рідному місті йому загрожує небезпека бути вивезеним окупантами до росії. Війна у жахливий спосіб знищила їх щасливу родину: батько, дідусь і молодша сестричка загинули під час ворожих обстрілів. Заради сина мама приймає найважче у своєму житті рішення — відірвати від себе дитину, аби він врятувався і мав змогу жити у безпеці у родичів в Естонії. Юрик триматиме свій шлях до рятівного кордону: потягом, автомобілем, з військовими у БТРі, під обстрілами та окупованими містами, знаходячи короткий відпочинок у добрих людей.

Прем’єра драми на телеканалі СТБ відбудеться 24 серпня 2023 року.