Відеокурс від Veteran Hub: як стати дружньою для ветеранів компанією. Досвід Starlight Media

Команда Veteran Hub запустила відеокурс для компаній, які хочуть бути дружніми для ветеранів та ветеранок. Він містить 6 відео з історіями захисників, які повертаються до цивільної роботи, та українських компаній, які вже впроваджують зміни та дружні до ветеранів практики. Переглянути відеокурс можна на сайті організації за посиланням

Відеокурс доповнює серія статей про рекрутинг і онбординг дружніх до ветеранів компаній. У третьому відео курсу «Практика» директорка з комунікації та сталого розвитку медіагрупи Starlight Media Яна Гончаренко ділиться досвідом вибудови ветеранської політики. Вона розповідає, як у компанії комунікують з мобілізованими співробітниками та їхніми родинами, підтримують працівників під час повернення до цивільної роботи та залучають до творення змін самих ветеранів/ок. 

Два роки тому в межах Програми реінтеграції ветеранів команда Veteran Hub запустила проєкт «HR Praktyka» та створила гайд з порадами для компаній, які хочуть бути дружніми до ветеранів. Згодом команда почала особисто підтримувати працедавців, а тепер ви можете пройти відеокурс і почати творити зміни у своїй команді. 

У ньому ви почуєте історії ветеранів, які повертаються до цивільної роботи після служби:  про досвід та потреби на робочому місці, важливу підтримку від працедавців, вибудову стосунків в колективі та тонкощі комунікації. А компанії поділяться власним досвідом розбудови ветеранських програм. 

Що ви дізнаєтесь на курсі?

Цей відеокурс допоможе адаптувати внутрішні політики до роботи з ветеранами, турбуватися про захисників/иць на робочому місці та об’єднувати в командах людей з різним досвідом війни. Курс триває приблизно 80 хвилин та замінить персональну консультацію від Veteran Hub й допоможе впроваджувати зміни в компанії самостійно.

Переходьте на сайт, проходьте навчання та дізнавайтесь:

  • Який шлях зазвичай проходять ветерани, коли шукають цивільну роботу
  • Як роботодавцям комунікувати з ветеранами та підтримати воїнів та їхніх близьких
  • Як підтримка й прийняття компанії й колег може допомогти в адаптації
  • Як готувати колектив до повернення ветеранів
  • Які є юридичні тонкощі у працевлаштування ветеранів та ветеранок
  • Як організувати перекваліфікацію працівників, які не можуть продовжувати роботу на попередній посаді

Для кого створений відеокурс «Практика»?

Відеокурс буде корисним організаціям та компаніям, які хотіли б наймати або вже співпрацюють із ветеранами та ветеранками. Він знадобиться усім співробітникам, які залучені до відбору, онбордингу та супроводу нових колег:

  • HR-фахівцям всіх рівнів і напрямів
  • Менеджерам команд та власникам бізнесів
  • Рекрутерам, сорсерам та people partner
  • Кар’єрним консультантам
  • Працівникам НГО та державних установ
  • Фахівцям компаній, що працюють з пільгами та мотивацією
Дивитись відеокурс

«Вже зараз українські компанії зустрічають в командах захисників/иць, які повернулись з війни або чекають на тих, хто досі у війську. І часто перед ними постають нові виклики та запитання, на які досі бракує відповідей. Як працювати з новим досвідом в команді? Які інструменти використовувати? Як спланувати процеси адаптації та говорити про військовий досвід? У цьому відеокурсі ми спробували зібрати наш досвід взаємодії з ветеранами та бізнесом. Ми не створили точний алгоритм та покроковий механізм, а дали слово безпосередньо тим, хто повертається до цивільної роботи — ветеранам з різним досвідом до війни та після. Адже компаніям важливо чути їх не через посередників», — коментує Ірина Галузінська, керівниця проєкту Praktyka у Veteran Hub.