Робота із Midjourney: як підвищити ефективність – досвід команди smachno ua

У березні цього року Starlight Новини перезапустили один із найсмачніших кулінарних проєктів – сайт smachno ua. Це портал, на якому можна знайти і рецепти традиційної української кухні, і нові сучасні способи приготування найрізноманітніших страв.

Однією із запорук успіху проєкту стали яскраві ілюстрації готових страв, від яких буквально (!) аж слинки котяться. Проте саме пошук відповідних зображень – став і однією із проблем, із якими зіштовхнулася команда. 

«Усі ми розуміємо, що публікації без візуалізацій, а особливо у сфері кулінарії та лайфстайлу, генерують менше трафіку. Проте ми дуже швидко зрозуміли і те, як важко на фотостоках знайти відповідні та естетичні зображення для ілюстрації рецептів. Особливо, коли мова йде про самобутні українські страви, а не бургери чи картоплю фрі. З іншого боку, хоч як би ми хотіли фотографувати готові страви власноруч – це врази довше та дорожче. Тож ми вирішили скористатися можливостями штучного інтелекту у Midjourney»,розповідає керівниця smachno ua Оксана Жучок. 

Наразі 100% матеріалів на порталі опубліковано із соковитими ілюстраціями, згенерованими переважно у Midjourney. 

«Робота із Midjourney для нас стала ще одним джерелом ефективності. Вартість його використання в 3,5 рази менша, ніж плата за доступ до фотобанків. А на генерацію одного зображення йде від хвилини до максимум 10. При цьому щомісяця можна генерувати необмежену кількість необхідних зображень. Зараз у нас відкрито одразу п’ять акаунтів для потреб дивізіону. Наші експерименти з застосування штучного інтелекту продовжуються», розповідає операційний директор Новин Катерина Швиданенко. 

За час роботи із Midjourney команда проєкту виокремила і кілька принципів, які значно підвищують якість кінцевого результату, і якими радо поділиться з іншими креативними командами.   

  • Головне правило: «Більше ключових слів у запиті до ШІ – кращий результат».
  • Уникайте абстракцій.
  • Вказуйте у запиті кількість об’єктів.
  • Експериментуйте з параметрами генерації: змінюйте стиль, палітру, роздільну здатність тощо, щоб отримати бажане зображення. Іноді навіть невелика зміна параметрів може значно вплинути на кінцевий результат.
  • Якщо не отримали підходяще зображення – змініть формулювання свого запиту до ШІ.  

Не просто оцінити роботу ШІ, але й обрати смачні рецепти на щодень та втілити їх у життя – ви завжди можете разом із нами на сайті https://smachno.ua/. Нехай вам і око милує, і смакує!