«Кремль. Гібридна війна»: ICTV2 показує фільм про те, як 20 років правління путінського режиму привели людство на поріг Третьої світової війни

Коли кремль почав використовувати гібридні методи війни за межами росії, дестабілізуючи країни колишнього СНД, Євросоюзу, США, та навіть Близького Сходу та Африки? Яку роль в управлінні державою з перших днів правління путіна брали секретні служби? Відповіді на ці питання – в документальному циклі «Кремль. Гібридна війна», що виходить в ефірі ICTV2 впродовж травня о 22:00.

«Вперше про поняття “гібридної війни” Україна дізналася 2014 року, коли рф почала відпрацьовувати свої перевірені тактики на нашій країні. Проте насправді кремль застосовує ці методи вже понад 20 років – від моменту приходу владіміра путіна до влади, а корінням вони взагалі сягають ще практик спецслужб радянського союзу.  Щоб ефективно протистояти ворогові на всіх рівнях, треба знати і розуміти усі методики й технології, які він використовує, вміти аналізувати заяви перших осіб держави-агресора, бачити взаємозвʼязки між подіями, у яких прослідковується російський слід. Це стало головною мотивацією створити цикл , які допоможуть глядачам краще розуміти ворога, а отже – ефективно протистояти його маніпуляціям”, – каже Тетяна Гребенік, шоуранерка проєктів та генеральна креативна продюсерка нон-скріптед напряму телеканалів ICTV \ ICTV2 та Starlight.Doc. 

В 9 серіях автори досліджують 20 років правління нинішнього російського режиму, щоб зрозуміти, як ці події призвели людство на поріг Третьої світової війни. У кожному епізоді свою експертизу дають відомі політики, історики, навіть колишні співробітники КДБ, свідки подій. Документальний серіал допоможе не тільки розібратися у гібридних технологіях, а й зрозуміти, як далеко готовий зайти агресор.

«Ніщо в світі не виникає нізвідки. Тому й серіал актуальний для українського глядача перед усім тим, що показує справжнє підґрунтя нинішніх подій. Нашим громадянам дуже важливо розуміти, чому насправді почалась війна і що їй передувало», – говорить керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей.

Відео створені в рамках «Всеохопної інформаційно-просвітницької кампанії з протидії дезінформації», що впроваджується Starlight Media та Smart Angel у співпраці з Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю редакції програми і не обов’язково відображає позицію ЄС.