Коли кремль почав використовувати гібридні методи війни за межами росії, дестабілізуючи країни колишнього СНД, Євросоюзу, США, та навіть Близького Сходу та Африки? Яку роль в управлінні державою з перших днів правління путіна брали секретні служби? Відповіді на ці питання – в документальному циклі «Кремль. Гібридна війна», що виходить в ефірі ICTV2 впродовж травня о 22:00.
«Вперше про поняття “гібридної війни” Україна дізналася 2014 року, коли рф почала відпрацьовувати свої перевірені тактики на нашій країні. Проте насправді кремль застосовує ці методи вже понад 20 років – від моменту приходу владіміра путіна до влади, а корінням вони взагалі сягають ще практик спецслужб радянського союзу. Щоб ефективно протистояти ворогові на всіх рівнях, треба знати і розуміти усі методики й технології, які він використовує, вміти аналізувати заяви перших осіб держави-агресора, бачити взаємозвʼязки між подіями, у яких прослідковується російський слід. Це стало головною мотивацією створити цикл , які допоможуть глядачам краще розуміти ворога, а отже – ефективно протистояти його маніпуляціям”, – каже Тетяна Гребенік, шоуранерка проєктів та генеральна креативна продюсерка нон-скріптед напряму телеканалів ICTV \ ICTV2 та Starlight.Doc.
В 9 серіях автори досліджують 20 років правління нинішнього російського режиму, щоб зрозуміти, як ці події призвели людство на поріг Третьої світової війни. У кожному епізоді свою експертизу дають відомі політики, історики, навіть колишні співробітники КДБ, свідки подій. Документальний серіал допоможе не тільки розібратися у гібридних технологіях, а й зрозуміти, як далеко готовий зайти агресор.
«Ніщо в світі не виникає нізвідки. Тому й серіал актуальний для українського глядача перед усім тим, що показує справжнє підґрунтя нинішніх подій. Нашим громадянам дуже важливо розуміти, чому насправді почалась війна і що їй передувало», – говорить керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей.
Відео створені в рамках «Всеохопної інформаційно-просвітницької кампанії з протидії дезінформації», що впроваджується Starlight Media та Smart Angel у співпраці з Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю редакції програми і не обов’язково відображає позицію ЄС.