Представники та представниці 15 українських медіа взяли участь у MediaForShe Congress

Глобальний рух HeForShe від ООН Жінки та Starlight Media розпочали діалог про гендерну рівність у роботі українських медіа. 26 жовтня у Києві відбувся MediaForShe Congress, який об’єднав 15 українських медіа та виробників контенту.

18 спікерів та спікерок виступили у трьох панельних дискусіях, присвячених змінам підходів до представлення жінок у медіа та створенню недискримінаційного контенту. Захід відвідало більше 80 гостей зі сфери медіа, а більше 18 тисяч глядачів долучились до онлайн трансляції.

Партнером цьогорічного MediaForShe Congress стала медіагрупа Starlight Media– компанія, яка першою підписала документ про принципи розширення прав і можливостей жінок (Women’s Empowerment Principles) та публічно відзвітувала про досягнутий прогрес у сфері гендерної рівності.

«Гендерна рівність – це природна норма. Мені дуже прикро, що жінкам іноді все ще доводиться за неї боротися в сучасному світі. Я рада, що рівність завжди була і лишається частиною ДНК Starlight Media. Наші талановиті та сильні співробітниці займають дедалі більше ключових позицій у холдингу», – зазначила Олена Пінчук, бенефіціарка Starlight Media, засновниця Фонду Олени Пінчук.

Під час MediaForShe Congress СЕО 1+1 media, «Громадське» та компанії з кіновиробництва Film.UA теж оголосили про підписання Women’s Empowerment Principles. Таким чином, за результатами MediaForShe Congress 46% українського телевізійного ринку складають компанії, що підписали WEPs.

MediaForShe Congress об’єднав тих, хто створює історії та наративи, представників та представниць різних типів та жанрів ЗМІ. У дискусійній панелі «Залучені» взяли участь спікери та спікерки від таких медіа, як Vogue UA, The Village Україна, MEGOGO, Starlight Mediaта Радіо Культура.

«Сучасні медіа мають піднімати теми насильства в сім’ї, питання рівності і лідерства жінок. Мені здається, що саме у копродукції з державними інституціями та громадськими організаціями, які є експертними в темі гендерної рівності, ми можемо йти на експеримент та давати аудиторії не лише розважальний контент», – прокоментувала Галина Балан-Тімкіна, керівниця серіального виробництва Starlight Media.

Дискусійна панель «Відповідальність без упереджень» була присвячена суспільно-політичним медіа. Своїм досвідом та викликами ділилися представники та представниці BBC News Україна, ICTV, Радіо Свобода, Суспільне, Детектор медіа, а спеціальною гостею панелі стала віцеспікерка Верховної Ради України Олена Кондратюк.