Starlight Media започатковує новий напрям роботи з документальним контентом

Глобальний запит на документальний контент про війну в Україні, її героїв та національні історії знайшов відбиття у новому напрямі медіагрупи – Starlight Doc. Команда, що працює з документальними продуктами, створюватиме контент як для українського глядача, так і для світових платформ. Напрям очолила Анастасія Штейнгауз, виконавча директорка телеканалу ICTV.

Світова індустрія вже давно має високий запит на документальні фільми та серіали – це відбивається і в кількості створеного контенту в цьому жанрі, і в його популярності серед іноземної аудиторії. Хоча в Україні, і у Starlight Media зокрема, є успішні приклади документальних робіт, системним та популярним цей напрям серед українських медіакомпаній не був. Ситуація змінилась зараз, коли історія України й історії українців є одними з найцікавіших та небайдужих усьому цивілізованому світу. 

Повномасштабна війна в самому серці Європі, ворог, чиї злочини проти людяності не мають меж, героїзм українців у спротиві агресору, що переважає кількісно, але ніколи не переважить сміливістю та цінностями – це головна історія сучасності.  Кожного дня в Україні відбуваються сотні подій, особистих подвигів українців та українок, неймовірних проявів людяності, взаємодопомоги та відданості. Starlight Media як лідер української медіаіндустрії прагне увіковічити обличчя цієї боротьби, історії, що демонструють нашу унікальну силу єдності та любові – до країни, свободи та один одного. 

Анастасія Штейнгауз, виконавча директорка телеканалу ICTV, лідерка напрямку Starlight Doc: «Ми на ICTV добре знаємось на створенні геройських всесвітів. Але правда в тому, що головний такий світ зараз – просто за нашими вікнами. Герої та геройки мають різні костюми – форму збройних сил, лікарів, зручний одяг волонтерів, форму української залізниці. Нам не потрібна уява, щоб їх створювати. Прямо зараз нам треба показувати правду про цю реальність. В нас є для цього і професійні люди, що можуть талановито розказати ці історії, і якісне технічне забезпечення. Ми хочемо сформувати це бачення України за яку ми боремось, зафіксувати те як ми це робимо та поруч з ким. Всі історії ми плануємо не тільки транслювати на наших каналах, а і дострибувати світовим медіагравцям. Українська історія не має кордонів, в цьому ми всі переконались».

Starlight Doc наразі активно займається розробкою документального контенту. 80% з нього – власні розробки команди, але вже є і проєкти, що створюється за запитом європейських продюсерів і реалізовуватимуться в ко-девелопменті та ко-продакешні. Starlight Media планує розвивати цей напрям, партнерську мережу, профільну експертизу та значно збільшити бібліотеку такого контенту, що не дасть забути про всі наслідки, до яких призводить війна.