Інформаційна безпека: ресурси для захисту особистих даних

Під час війни дуже важливо дотримуватись правил інформаційної безпеки. Спеціалісти департаменту інформаційної безпеки Starlight Media підготували корисні посилання щодо захисту особистих даних.

Для корпоративних ресурсів та облікових записів такі сервіси не можна використовувати – вони виключно для безпеки особистих даних.

СЕРВІСИ ТА РЕСУРСИ ДЛЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ

Ресурси для перевірки файлів та URL на віруси:

VirusTotal та Hybrid Analysis – сервіси для перевірки підозрілих файлів та посилань на виявлення вірусів та різноманітних шкідливих програм.

Ресурси для створення та зберігання складних паролів (парольні менеджери):

За допомогою парольного менеджера можна зробити усі паролі складними та різними. Вони зберігаються у зашифрованому контейнері, тому більш захищені.

Найпопулярніші ключі безпеки для двофакторної автентифікації:

Ключ безпеки або токен – це найкращий другий фактор автентифікації. Для двофакторної автентифікації необхідно використовувате Google Authenticator, інший додаток, або ключ безпеки. Слід уникати використання одноразових паролів через SMS – це небезпечно.

Найбільш безпечні месенджери:

Ресурси для налаштування власного серверу VPN:

Для безпечного доступу і передачі корпоративних даних використовуйте корпоративний VPN, а для персональної конфіденційності можна використовувати: Algo та Outline.

Інструменти для шифрування даних:

Keybase та Boxcryptor дозволяють шифрувати дані в автономному режимі, перш ніж завантажити їх у хмарне сховище. Cryptomator створює універсальний зашифрований логічний диск, який можна синхронізувати між вашими пристроями через хмарне сховище. Всі копоративні дані мають зберігатісь на корпортавній хмарі, в якій передбачено шифрування та розподілення доступів.

Рекомендації для перевірки свого облікового запису та безпеки електронної пошти:

https://yak.dslua.org