Starlight Doc

В 2022 році медіакомпанія Starlight Mediа запустила новий напрям роботи – Starlight Doc. До цього спонукав глобальний запит на документальний контент про війну в Україні, її героїв, національні історії та високий інтерес світової кіноіндустрії до жанру документалістики в цілому. Starlight Doc є першопроходцем у розвитку та популяризації як глядацької документалістики в Україні, так і саме такого українського кіно за кордоном.

Напрям очолила Анастасія Штейнгауз, директорка телеканалів ICTV та ICTV2. Креативним продюсером є Тетяна Гребенік.

80% продукту – власні розробки. Проте, команда працює з документальними продуктами та створює контент не тільки для українського глядача. Велика кількість картин реалізується за запитом європейських продюсерів в ко-девелопменті та ко-продакешні. Паралельно Starlight Doc розвиває власну профільну експертизу та збільшує бібліотеку контенту.

Наразі Starlight Doc – це команда, яка об’єднує 6 продюсерів. Разом вони створюють ідеї та запускають розробку документальних проєктів. Картини виробляються потужностями Starlight Production, Starlight News Production та зовнішніми командами.

Завдяки професіоналізму команди, підтримці Starlight Mediа та міжнародних партнерів, Starlight Doc знімає абсолютно різні документальні фільми: про породіль в час війни, про винахідливість українців у побуті та на фронті, фільм, присвячений воєнним фотографам, про волонтерство рейв спільноти, геополітичні світові процеси та виклики.

Продовженням діяльності Starlight Doc став Doc Kyiv Fest – щорічний міжнародний кінофестиваль середньометражного глядацького документального кіно, започаткований Громадською організацією “Кінофест” за підтримки  Starlight Media та Одеського міжнародного кінофестивалю.

Місією кінофестивалю є розвиток та популяризація середньометражної глядацької документалістики в Україні та її інтеграція в світову.

StarLight Doc вірить, що ми живемо бурхливим життям, яке вартого того, щоб його фільмувати. Ми розробляємо та виробляємо документальні фільми про людей, спільноти чи процеси в Україні, що знаходяться за лаштунками війни. 

Документальні проєкти Starlight Doc

Нагороди: 

  • Pictures from War отримали два золота Promax 2023 – за документальний трейлер та документальне промо.
  • Фільм The True Cost of War, знятий Starlight Doc у копродукції з британським продакшеном Planet Eat, здобув нагороду міжнародного кінофестивалю Second Sight як найкращий короткометражний документальний фільм. 
  • Документальний фільм Soldats de l’information («Україна. Інформаційні воїни»), створений французьким продакшеном Veilleur de Nuit у партнерстві зі Starlight Doc, було відзначено спеціальною міжнародною премією та спеціальною премією від журі на Люшонському телевізійному фестивалі.

З питань співпраці в створенні спільних документальних фільмів та соціальних проектів звертайтеся до Тетяни Гребенік, креативної продюсерки Starlight Doc (hrebenik.t@slm.ua)