За підтримки ICTV2 та групи Starlight Media Onset films розробляється перше драмеді про ветеранів російсько-української війни

Шоуранер Дмитро Хрипун працює над першим українським драмеді, головним героєм якої буде ветеран російсько-української війни. 8-серійна стрічка виробництва Onset films матиме назву «Way back home» і вже отримала попередню підтримку від телеканалу ICTV2 (Starlight Media). Наразі, проект знаходиться на стадії сценарного девелопменту та пройшов у шорт-лист конкурсної програми Pitch.ua.

Коли під час повномасштабного вторгнення серед близького кола автора проекту ставало все більше військових та ветеранів, а розмови про життя і потреби захисників та захисниць стали основними, його пріоритети та фокус творчих прагнень змінився. Наразі, Дмитро Хрипун прагне розповісти чесну історію про повернення військових до цивільного життя, привернути суспільну увагу до питань адаптації та підтримки ветеранів та ветеранок, створити проект, що сприятиме формуванню реального й позитивного образу українського ветерана – без надмірної драматизації ветеранського досвіду.

«У нашому житті зараз і так багато драми, ми споживаємо її чи не щодня. Говорити про проблему через негативний емоційний спектр – погана тактика, бо аудиторія закриватиметься від тебе, я це й по собі знаю. Треба навпаки, допомагати знайти сенси, щасливі моменти в житті, аби рухатись далі. Тому, навіть коли ми будемо розповідати історію про велику силу та сміливість наших військових, про складнощі їх шляху повернення до мирного життя – ми робитимемо це з комедійною складовою, самоіронією. Наша історія за характером така як гумор самих наших військових – чесна, емоційна й дуже актуальна. Це історія про нас, наше сьогодення і початок діалогу про наше майбутнє, у якому наші захисники та захисниці нарешті будуть вдома», – коментує шоуранер Дмитро Хрипун.

«Way back home» розповідає про фахового військового Олександра Кречета. Після важкого поранення та ампутації в його голові оселяється балакуча галюцинація в образі загиблого побратима Сергія Верби. Кречет відчуває провину вцілілого, тому він вирішує повернути борг кращому другу, допомагаючи пережити втрату його дружині та сину. Але чим більше Кречет заглиблюється в допомогу родині, тим більше стає зрозуміло, що допомога потрібна саме йому.

Аби продукт, що вийде, був чесним щодо висвітлення життя ветеранів та їхніх родин, чутливим і відображав реальні запити ветеранської спільноти на кожному етапі створення художнього серіалу залучені експерти та ветерани з Veteran Hub. Творча команда серіалу зазначає, що ця співпраця є надзвичайно важливою та охоплює всі етапи роботи з проектом – від напрацювання ідеї до розробки сценарію.

Артем Денисов, керівник Veteran Hub: «Ветерани повертатимуться з війни не до державних програм чи міністерств – вони повертатимуться додому. І для того, щоб вони могли повноцінно інтегруватися в цивільне життя – суспільство має навчитися приймати їх досвід, гідно зустрічати ветеранів та ветеранок не тому, що вони якісь особливі, атому, що це наші співвітчизники, знайомі, друзі, які обрали шлях воїна. Саме тому, висвітлення образу ветеранів у контенті дуже важливе й ми сподіваємось, що таких проектів у медіа ставатиме більше. Ми усіляко підтримуємо такі продукти та готові до взаємодії і їхньої підтримки».

Серіал уже подано на конкурсну програму Pitch Ua, що проводиться проєктом Transformation Communications Activity (TCA) за фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) і підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України. Автори проекту вірять, що конкурс та можливість отримання фінансування є надзвичайно важливими для української креативної індустрії в час війни та економічної кризи, а співпраця з експертами в рамках програми може допомогти зробити проект ще більш інклюзивним і допоміжним у побудові суспільного діалогу.

«Ми віримо, що наш проект допоможе розвитку інклюзивності в нашому суспільстві та наших містах, допоможе на шляху відновлення – людей та зв’язків між нами, поверненню ветеранів до цивільного життя, створенню нових суспільних норм у комунікаціях та ставленні одне до одного, що підтримують та дають рівні можливості кожному та кожній для реалізації зараз та в післявоєнному житті», – коментує Дмитро.

________________

Нагадаємо, Starlight Media – перша українська медіакомпанія, яка у власному бізнесі орієнтується на цілі сталого розвитку ООН і запроваджує стратегію різноманіття та інклюзивності. З початку повномасштабного вторгнення компанія реалізувала стратегію з підтримки ветеранів та ветеранок російсько-української війни – це перша комплексна стратегія українського бізнесу, що запроваджує систему підтримки та адвокації прав ветеранів та ветеранок на робочому місці, у продуктах компанії та суспільстві.