На Центральному залізничному вокзалі у Києві відбулася презентація Стратегії безбар’єрності Укрзалізниці до 2030 року. Захід об’єднав ветеранів, представників державного і громадського сектору та ЗМІ. Відвідав презентацію ветеран, ведучий програми “Ранок у великому місті” на телеканалі ICTV2 Олександр Швачка.
Для гостей провели екскурсію столичним вагоном і показали майбутні оновлення, адаптовані під людей з інклюзивними потребами.
«Укрзалізниця системно поповнює парк пасажирськими вагонами, які мають купе для перевезення людей на кріслах колісних та інші зручності для комфортної подорожі. Наразі ми маємо вже 50 таких вагонів. А сьогодні презентуємо новий проєкт – унікальний вагон, який дозволить перевозити групи людей на кріслах колісних на реабілітацію, відпочинок, змагання або просто подорожувати. Повністю його обладнаємо на власних потужностях компанії. Перший такий вагон плануємо випустити наступного року», – зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко.
Під час заходу представили проєкт унікального інклюзивного вагона і анонсували карту безбар’єрності вокзалів України. Разом із ветеранами учасники перевірили доступність вокзалу, а ще – мали можливість ознайомитися з інтер’єром медичного вагона, інклюзивним купе, модернізованим вагоном приміського сполучення. Також було презентовано оновлення застосунку Укрзалізниці – тепер він адаптований для людей з порушенням зору.
“Такий захід – це позитивний сигнал для нашого суспільства. Чим більше людей зараз долучається на шляху покращення послуг перевезень, тим якісніше у майбутньому можна збудувати цей простір. Укрзалізниця показує нам приклад усвідомленого і прогресивного підходу до покращення. Бо вже зараз презентує свою стратегію і запрошує стати учасниками модернізації тих людей, для кого вони це роблять”, – ділиться враженнями ведучий Олександр Швачка.
Перший інклюзивний вагон Укрзалізниця планує випустити наступного року. Проєкт передбачає, що у вагоні буде 4 окремі купе, у кожному з яких зможуть зручно подорожувати дві людини на кріслах колісних та їх супроводжуючі. Проєктування та виготовлення цього вагона буде проходити у співпраці з громадськими організаціями та людьми, які безпосередньо користуватимуться цією послугою.
Деталі про адаптований застосунок – https://t.me/UkrzalInfo/6043
Деталі про проєкт інклюзивного вагона – https://t.me/UkrzalInfo/6044