В одеському реабілітаційному центрі RECOVERY Віктора та Олени Пінчуків запрацювало друге відділення

В Одесі відкрили ще одне відділення інноваційного реабілітаційного центру RECOVERY, який надає безоплатну допомогу пораненим військовим із квітня 2023 року. Відтепер тут щороку зможуть відновлюватися понад 1500 захисників і захисниць України. 

Національну мережу реабілітаційних центрів RECOVERY заснували Віктор і Олена Пінчуки задля допомоги Силам безпеки й оборони, які протистоять ворогу з перших днів війни. На сьогодні проєкт налічує вже 11 центрів у різних куточках України. 

Нове відділення одеського центру RECOVERY облаштовано за світовими стандартами інклюзивності й технологічності. Завдяки його відкриттю кількість ліжко-місць збільшено — з 30 до 60. Палати забезпечені багатофункціональними ліжками з електроприводом і функціональними меблями для комфортного та зручного перебування пацієнтів. Увесь простір є безбар’єрним для пацієнтів: широкі дверні прорізи, відсутність порогів, антиковзке покриття на підлозі, поручні в коридорах, інклюзивні туалетні кімнати з площею, достатньою для осіб на кріслах колісних.

Тут відкрили й додатковий зал фізичної реабілітації, з технологіями віртуальної реальності та зворотним зв’язком із пацієнтом, а також кабінети індивідуальних і групових занять, асистивних технологій, електронейроміографії, ерготерапії, маніпуляційну й ординаторську. Центр також оснащено додатковим реабілітаційним обладнанням, зокрема сходами з похилою рамою та стельовим підйомником для відновлення навичок ходи, стабілоплатформою для корекції рівноваги й координації, системою реабілітації верхніх кінцівок із технологією віртуальної реальності та зворотним зв’язком з пацієнтом.

Проєкт RECOVERY є прикладом успішного партнерства між приватним сектором і державою, коли благодійники створюють інноваційні реабілітаційні центри на базі державних медичних установ. Так, коштом проєкту проведено капітальний ремонт 4-го поверху лікувального закладу, де функціонує реабілітаційний центр. 

«Коли ми в кінці 2023 року розробляли плани на 2024-й, то планували відкривати нові центри якомога ближче до місць проживання героїв, до їхніх родин. Але також домовилися про розвиток деяких центрів RECOVERY, які вже працюють. Важливо вкладати кошти там, де є найкращі професіонали, в кого очі горять. От мені з першого разу запам’яталася одеська команда, дуже професійна. Якщо запитати героїв, усі кажуть, що одеський центр має класну репутацію»,  —  говорить засновник проєкту RECOVERY Віктор Пінчук. 

Комплекс тренажерів і апаратів для реабілітації одеського центру покриває весь спектр можливих функціональних порушень, зокрема отриманих унаслідок мінно-вибухових травм, і на високому технологічному рівні допомагає відновлювати поранених. Як і в інших центрах мережі RECOVERY, з пацієнтами одеського центру працює досвідчена мультидисциплінарна реабілітаційна команда, до якої входять фахівці фізичної реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, масажисти, терапевти мови й мовлення, психологи та інші. 

«Бути частиною RECOVERY — по-перше, це можливість надавати якісну, доказову реабілітаційну допомогу в надсучасних умовах нашим захисникам і захисницям. А ще для нашої команди це перспективи постійного навчання, адже в рамках мережі на регулярній основі проводяться освітні семінари, воркшопи і тренінги. Навчаючись та обмінюючись досвідом між командами, ми робимо міцнішою всю сферу в Україні», — розповідає Олена Тараканова, завідувачка реабілітаційного центру RECOVERY в Одесі. 

На сьогодні 11 реабілітаційних центрів RECOVERY надають безоплатні послуги в Києві, Львові, Рівному, Вінниці, Черкасах, Хмельницькому, Одесі (два заклади) і на Дніпровщині (три заклади). Загалом у центрах національної мережі вже отримали реабілітаційну допомогу майже 8000 пацієнтів. 

У планах засновників проєкту RECOVERY Віктора та Олени Пінчуків — до кінця 2024 року розширити мережу щонайменше до 16 інноваційних реабілітаційних центрів, де щороку можуть відновлюватись близько 20 тисяч військових.