Андрій Солодєєв – лінійний продюсер «МастерШеф»
За роки «МастерШефу» чого я тiльки не накоштувався — рiзнi страви, рiзних країн: ростбiф з йоркширським пудингом, франсезiня, пабельйон крiоль, масала доса, паелья з морепродуктами, фахiтас, фо, поке, лазанья — i багато iнших, смачних страв. Але подiлюся з вами пiдбiркою рецептів, якi були визначними в рiзнi перiоди мого життя або ж пов’язанi з емоцiями.
Тож, до вашої уваги:
Влiтку менi готувала їх бабуся. Ця страва нагадує менi безмежнi простори полiв, квiтковi запахи села, безтурботний час дитинства.
Інгредієнти для тіста:
борошно – 3 ст.
вода – 1/3 ст.
молоко – 1/2 ст.
яйце – 1 шт.
сіль – 1 ч. л.
олія – 1 ч. л.
Начинка:
ревень – 250 г
цукор – 70 г
Готуємо на пару.
Сметану та мед додавати обов’язково.
Дуже люблю цей витвiр української кулiнарiї. Особливо, як його готує моя мама. Рецепт, начебто, класичний, але вкладена мамина любов робить його особливим. Колись, “на прогулянцi” мiж териконами Донбасу та околицями Мар’їнки, я був готовий вiддати все, що маю, за одну тарiлку маминого борщу. Обов’язково — сметана та смачне сало.
Інгредієнти:
ребра свинини або яловичини – до 1 кг
морква – 1 шт
картопля – 2–3 шт
квасоля – 1 склянка
корінь петрушки та селера – за смаком
буряк червоний – 1–2 шт
червоний солодкий перець – 1 шт
часник – 2–3 зубчики
цибуля – 1 шт
капуста білокачанна – 0,5 качана
томатна паста – 2–3 ст л
сіль, чорний перець, зелень, гострий перець, лавровий лист, петрушка, кріп, сметана — за смаком
Приготування:
У каструлю на 5–6 л налити холодну воду, трохи більше половини. Поставити каструлю на вогонь. Вимити м’ясо. Вкинути м’ясо у воду. Довести воду до кипіння й зняти піну. Додати 2–3 лаврові листочки, корінь петрушки та селери – цілими шматочками, розмір – за бажанням. Трохи посолити та поперчити. Можна додати суміш спецій для аромату.
М’ясний бульйон варити як мінімум годину. М’ясо повинно стати м’яким і відділятися від кісток. Коли бульйон готовий – витягти з нього корінь петрушки, лавровий лист і додати заздалегідь замочену у воді квасолю. Почекати, поки закипить вода, зменшити вогонь і варити ще 20 хвилин. Квасоля має бути трохи сира. У бульйон додати нарізану на шматочки моркву, цибулю, часник і перець. Додати роздавлені зубчики часнику й дрібно нарізаний, очищений і свіжий гострий перець або декілька дрібок сухого гострого перцю. Варити 15 хвилин.
Очистити буряк. Його можна потерти на велику тертку, а можна – нарізати соломкою. Додати буряк і добре розмішати. Варити ще 10 хвилин і відразу ж додати нарізану великими кубиками картоплю (якщо хочете, то її можна кидати цілою, а потім розчавити прямо в каструлі).
Коли картопля готова (зазвичай це 15 хвилин або трохи більше) – додати томатну пасту на ваш смак. Томатна паста повинна покипіти хоча би 5 хвилин. Додати тоненько нарізану білокачанну капусту. Варити її близько 5 хвилин.
Обов’язково поперчити й посолити страву, а також додати дрібно нарізану зелень петрушки та кропу. Вимкнути вогонь і дати постояти.
Єдиний плов, який я їм, — це плов вiд моєї дружини. Це найсмачнiший плов у Всесвiтi. Такий плов ви не скуштуєте нiде i нiколи, окрiм як у нас в гостях. Цю страву її вчили готувати кримськi татари в нашому українському Криму. Дружина вкладає туди багато любовi i трiшки магiї, що робить плов джерелом моєї чоловiчої сили й енергiї. За традицiєю, пiсля куштування я дякую дружинi, цiлуючи її умiлi руки ❤️
Інгредієнти:
яловичина – 1 кг (можна брати курку, можна навіть свинину, але це за смаком буде зовсім не те!)
рис – 600 г
ріпчаста цибуля – 3 шт.
морква – 3–4 шт.
чорний мелений перець – за смаком
сіль – за смаком
лавровий лист – 4 шт.
перець горошком – 6–8 шт.
барбарис – 2 ч. л.
зіра – 2 ч. л.
куркума – 2 ч. л.
паприка копчена – 2 ч. л.
олія – багато
старий часник – 3–4 головки
Приготування:
Для плову потрібно брати тільки свіже м’ясо, без сторонніх запахів. Використовувати м’ясо, яке заморожували, звичайно можна, але зі свіжого м’яса плов буде набагато смачнішим.
Краще використовувати мʼясо без кісток. Також краще, якщо у вас буде м’ясо з невеликою кількістю жиру. Якщо ви, як і у цьому рецепті, будете готувати розсипчастий плов у мультиварці — використовуйте м’ясо з прошарками жиру. В іншому випадку ваша страва вийде сухою.
Наливаємо в розігріту чашу мультиварки 2–3 столові ложки олії. Миємо м’ясо та нарізаємо на порційні шматочки (шматочки повинні бути невеликими та більш довгими). Викладаємо м’ясо в мультиварку і вмикаємо режим «Смаження» на 20 хвилин. Коли м’ясо підрум’яниться, додаємо до нього дрібно нарізану цибулю і нарізану брусочками моркву (моркву беріть солодку та яскраву, бо плов повинен бути красивого жовтого кольору). Вмикаємо режим «Смаження» ще хвилин на 20. М’ясо повинно бути засмаженим, цибуля — майже прозорою, а морква — твердою.
Далі — найвідповідальніший момент. Готуємо зірак — це серце плову. Додаємо сіль, барбарис, перець та всі спеції. Я люблю додати ще тоненькі стружки мускатного горіха. Це не обов’язково, але надає страві дуже яскравий смак. Все ретельно перемішуємо і смажимо ще 15 хвилин. Зірак повинен здаватися вам на смак надто солоним!
Коли м’ясо буде готове – додаємо промитий рис. Рис треба дуже довго мити під проточною водою — доти, доки вода не стане зовсім прозорою. Завдання — вимити всі крохмальні речовини, які можуть перетворити ваш плов у просту рисову кашу з м’ясом. Викладаємо рис зверху зіраку рівним шаром. І далі обережно заливаємо олію з розрахунку: один стакан рису — пів стакану олії. Додаємо зверху ще стакан гарячої води. Не варто заливати рис холодною водою, оскільки від різкого перепаду температур він може стати жорстким.
Миємо холодною водою головки часнику. Все лушпиння, яке відстало, викидаємо. А далі цілі головки заглиблюємо у рис. Ручкою ложки протикаємо всі шари майбутнього плову до дна чаші. Робимо таких 3–5 «кратерів». Закриваємо кришку мультиварки та вмикаємо режим «Плов» або «Різотто». Якщо таких режимів немає, то використовуйте режим «Запікання». Готується плов протягом приблизно двох годин.
Доки страва не готова, кришку відкривати не можна. Після сигналу готовності краще дати плову ще хвилин 20 «відпочити» і тільки потім ретельно-ретельно все перемішати. Перед подачею прикрашаємо страву свіжою зеленню та нарізаємо в окрему тарілочку помідори і цибулю. І маємо неперевершений смак нашого українського Криму в себе вдома.
Ооооооо, стейк — це сила 💪 Обираю рiбай. Особисто я обожнюю прожарку medium rare, сiм’ї до вподоби medium. Готую лише особисто. Це як медитацiя. Головне — правильно обрати витриманий шматок м’яса.
Інгредієнти:
стейк рібай
вершкове масло
розмарин
часник
Приготування:
На гарно розігріту пательню покладіть стейк. Смажте по 3 хв з кожного боку. Потім додайте вершкове масло, розмарин і часник. Після готовності дайте м’ясу відпочити на дерев’яній дошці 5 хв. Соуси додавати не варто. Максимум — можна подавати із свіжими овочами або овочами-гриль.
Десертiв, як i солодкого, зараз їм мало, але за цей десерт я готовий вiдпрацювати в спортзалi зайву годинку 😂 Отже: бiлково-горiховi коржi з фундуком, масляний крем Шарлотт, ганаш карамельний, ганаш з бiлим шоколадом. Iдеально подають у ресторані PAUL.
Головне — не сама страва, а хто її готує.
Смачного!